http://www.mamvic.cz
Firmy Inzerce Google
Znojemskyseznam.cz » Znojmo

Znojmo a Znojemsko - informace, historie, památky

 

Bývalé královské město a hraniční pevnost na pomezí jižní Moravy a Dolních Rakous, na staré císařské silnici z Prahy do Vídně. Po Brnu a Olomouci třetí historické ústředí Moravy, dnes druhé největší sídlo v Jihomoravském kraji.Město s bohatou historií, s velkou koncentrací chrámů a klášterů a s nejucelenější kolekcí renesančních měšťanských domů v rámci celé České republiky.

Zajímavé informace:

Město proslavené výrobou nakládaných okurek a pěstováním vinné révy a ovoce.Dnes Znojmo představuje jako město plné historie a město vína atraktivní destinaci v rámci nabídek cestovního ruchu, je vstupní branou do Národního parku Podyjí, jenž se táhne podél romantického říčního údolí na západ od města až k Vranovu nad Dyjí, proslulému letovisku u stejnojmenného přehradního jezera.Znojmo je centrem širokého spádového regionu v rozpětí sedmdesáti kilometrů. Sídlí zde všechny správní úřady a okresní soud.
Znojmo je také městem kultury: každoročně se zde pořádá několik festivalů jako například červencový Znojemský hudební festival či zářijové Znojemské historické vinobraní; v celoročním provozu je také Městské divadlo a Jihomoravské muzeum.
Dopravně je Znojmo napojeno silnicemi I. třídy na Prahu, Brno a Vídeň. Osobní železniční doprava je nejfrekventovanější ve směru na Vídeň, Jihlavu a Břeclav.Součástí města jsou také někdejší obce Starý Šaldorf, Louka, Hradiště sv. Hippolyta, Přímětice, Kasárna, Oblekovice, Bohumilice, Nesachleby, Konice, Popice, Načeratice, Derflice a Mramotice.Celkem čítá Znojmo 35 tisíc obyvatel. Dalších 6 tisíc žije v přilehlých samosprávných obcích Dobšice, Nový Šaldorf – Sedlešovice, Kuchařovice, Suchohrdly a Dyje.